Kolonie – sposób na fascynujące wakacje dla dzieci

Rozpoczęcie wakacji jest szczególnym wydarzeniem. Brak konieczności odrabiania lekcji, możliwość długiego spania i spędzania dnia na zabawie, to rzeczy, na które wiele dzieci czeka z niecierpliwością. Dla niektórych jest to jedyny czas na spotkanie z dawno niewidzianymi bliskimi, na przykład z dziadkami. 
Wielu rodziców pragnie, by ich dzieci spędzały wolny czas aktywnie i kreatywnie. W takim wypadku, świetnym rozwiązaniem jest wybór kolonii lub obozów tematycznych, zgodnie z zainteresowaniami dziecka. Wyjazdy te często są źródłem wspaniałych wspomnień i niezapomnianych wrażeń. 

Jeździeckie obozy dla dzieci

Dla miłośników koni, obóz jeździecki to spełnienie marzeń. Daje on możliwość kontaktu z tymi zwierzętami, który często nie jest możliwy na co dzień. Takie obozy dla dzieci uczą nie tylko jazdy konnej, ale także często przygotowania do niej, pielęgnacji konia oraz rozpoznawania jego emocji.
Jeżeli umiejętności jeździeckie dziecka są już nieco bardziej zaawansowane, może wziąć udział w grupowej przejażdżce terenowej po lesie czy wokół pobliskiego jeziora. Miasto Olsztyn słynie z pięknej okolicy i obecności stadnin, zatem znalezienie takiej formy wakacyjnej rozrywki nie będzie trudne. 
Z reguły wymaga się od uczestników posiadania ubrań do jazdy konnej, jednak w przypadku osób początkujących, mogą to być po prostu wygodne spodnie i bluza. Wiele ośrodków jeździeckich dysponuje własnymi kaskami chroniącymi głowę w czasie jazdy i wypożycza je obozowiczom. 
Oczywiście obozy jeździeckie obfitują także w inne aktywności – wieczorne grillowanie, wspólne gry czy wycieczki. 

Wakacje pełne sportu

Sport to pasjonujące hobby dla wielu dzieci. Często zajęcia sportowe łączone są ze zajęciami w szkole. W okresie wakacyjnym nie trzeba rezygnować ze swoich ulubionych aktywności! Sportowe obozy dla dzieci mogą być dostosowane do dyscypliny sportowej, poziomu zaawansowania i wieku dziecka. Jest to świetna okazja, by poznać nowych przyjaciół i jednocześnie rozwijać swoje talenty. Popularne są kolonie związane z piłką nożną, ręczną czy tenisem, ale praktycznie nie istnieją już ograniczenia odnośnie różnych dyscyplin sportu. Od kilku lat powszechne są także obozy szachowe, podczas których organizowane są prestiżowe turnieje. 

Survival – dla tych, którzy lubią emocje!

Dla młodzieży, która chce poczuć się samodzielna, idealnym wyborem jest obóz przetrwania. Takie kolonie najczęściej organizowane są w lesie lub w jego bliskim otoczeniu, a miejscami noclegowymi są namioty. Uczestnik obozu, po jego ukończeniu może pochwalić się posiadaniem nietypowych umiejętności, na przykład kreślenia mapy, wyznaczania azymutu, korzystania z kompasu czy rozpalania ogniska za pomocą leśnego drewna. Jest to okazja by obserwować rośliny i zwierzęta w ich naturalnym otoczeniu.  
Ponadto w czasie trwania obozu organizowane są różnorodne gry terenowe, a wieczorami odbywają się ogniska i śpiewane są piosenki.   

Kolonie o niestandardowej tematyce

Motywów przewodnich wakacyjnych wyjazdów jest wiele. Nie ograniczają się one już obecnie do uprawianej dyscypliny sportowej. Na wspólnych wyjazdach spotykają się pasjonaci poszukiwania skarbów, budowania z klocków Lego, programowania, a nawet magii! Niestandardowe kolonie obfitują w różnorodne, nietypowe warsztaty edukacyjne, na przykład z żonglowania czy akrobatyki. Rozwijają one w dzieciach kreatywność. Z organizowania takich aktywności słynie Olsztyn i jego okolice.